منتا
خانه‌ای برای شتابدهنده‌ها
و شرکت‌های نوآور بخش تعاون

مرکز نوآوری و توسعه تعاون ایران با هدف فراهم آوردن بسترها و شرایط تعامل بخش تعاون و زیست‌بوم نوآوری کشور راه‌اندازی شده است. در همین راستا همکاری با شتاب‌دهنده‌های مرتبط با تعاون و تعامل دوجانبه با آنها یکی از اولویت‌های ماست.

14
مراکز زیست‌بوم نوآوری همکار
100
تعاونی‌های دانش‌بنیان همکار
8
شتابدهنده‌های همکار
11
شتابدهنده‌های مستقر

شتابدهنده‌های مستقر

اگزه

شتابدهنده صادراتی اگزه اولین شتابدهنده صادراتی خصوصی در ایران بر پایه دو اصل کمک به اکوسیستم نوآوری کشور برای ورود به بازارهای جهانی و نیز نوآوری در مدل بازرگانی مجموعه‌های تولیدی برای حضور مستمر در بازارهای بین‌المللی، علاوه بر ایجاد شبکه‌ای میان مجموعه‌های خدمات‌دهنده و خدمات‌گیرنده، محصولات تولید ایران را برای رقابت با محصولات خارجی آماده می‌کند.
شتابدهنده اگزه بستری را به منظور تسهیل امر صادرات و توانمندسازی در اکوسیستم نوآوری ایجاد نموده است تا کارآفرینان ضمن بهره‌مندی از خدمات تخصصی شامل استانداردسازی، مارکتینگ، برندینگ، حمل و نقل هوشمند و تراکنش مالی، با حضور در این فضا قابلیت‌های لازم جهت ورود به بازارهای بین‌المللی را به دست آورند.
همچنین اگزه به عنوان کارگزار وزارت تعاون؛ تسهیلگر و پل ارتباطی میان قسمت‌های گوناگون بخش تعاون کشور است که محصولات آنها را برای رقابت در بازارهای خارجی آماده می‌کند و هدف نهایی آن توسعه و تسهیل صادرات محصولات تعاونی‌ها و توسعه همکاری با کشورهای هدف مخصوصا کشورهای عمان، عراق، روسیه و ارمنستان است.

IBC

توانمندسازی و بکارگیری و تجاری‌سازی ایده‌های نوآوری‌های صنعت کشاورزی و پشتیبانی تا ورود به بازار، ثبت اختراع، ارزش‌گذاری فناوری، تیم‌سازی، جذب سرمایه، کسب وانتقال فناوری، بومی‌سازی و ایجاد کسب وکارهای نوپا و استارت‌آپی، استفاده از پتانسیل موجود در شبکه تعاونی‌های صنعت کشاورزی وابسته به آن، ایجاد ارزش افزوده وتکمیل زنجیره ارزش، بازاریابی محصولات تولیدی و خدماتی صنعت کشاورزی و تکمیل زنجیره تامین، استانداردسازی و کسب مجوزهای لازم برای ورود محصولات وخدمات کشاورزی به بازارهای داخلی و بین‌الملل، صادرات محصولات، مشارکت و سرمایه‌گذاری در طرح‌های نوآورانه در صنعت کشاورزی و مرتبط با فعالیت‌های تعاونی و مشارکت‌محور، برگزاری رویداد، کارگاههای آموزشی، مشاوره، راهنمایی و راهبری و همکاری در ایجاد کسب وکارهای استارت‌آپی و دانش‌بنیان در صنعت کشاورزی و تعاون مبتنی بر تجارت الکترونیک، دریافت و اعطای نمایندگی، استفاده از فناوری‌های نوظهور (بلاکچین، هوش مصنوعی و ...) انتشار نشریه، ایجاد پایگاه خبری وخبرگزاری، از جمله اقدامات و فعالیت‌های مرکز شتاب‌دهی و توسعه تجارت بین الملل کشاورزی- IBC می‌باشد.

در صورتی که شتابدهنده، شرکت نوآور یا تعاونی دانش‌بنیان هستید، می‌توانید برای استقرار در شبکه منتا و یا همکاری و تعریف پروژه‌های مشترک، با ما تماس بگیرید. در پایین همین صفحه، برای استقرار روی پذیرش شتابدهنده بزنید و برای همکاری و تعریف پروژه روی دکمه تماس بزنید.

برای آغاز یک مسیر هیجان‌انگیز آماده‌اید؟

ما آماده‌ایم